Sultangazi'de çocuklar portatif havuz keyfi

  • 12 Temmuz 2017
  • 0
  • 279
Sultangazi'de çocuklar portatif havuz keyfi

Yüzme öğrenmenin yanı sıra arkadaşlarıyla gün boyu eğlenme fırsatı bulan Sultangazili çocuklar suyun tadını doyasıya çıkardı.

Portatif Havuzlarda Sultangazili çocuklar yüzmeyi öğreniyor

 

Sultangazi Belediyesinin bu sene 3 farklı noktaya kurduğu portatif havuzlar ve Aquaparklarda uzman eğitimciler tarafından çocuklara yüzme eğitimleri veriliyor. Her gün gruplar halinde eğitim alan çocuklar, yüzme kursu sonrasında ise kurulan alanlarda gönüllerince eğlenme fırsatı buluyor. Çocuklara yüzme dersi veren uzman eğitimci Şeyma Işıkkent, “Sultangazi’nin denize kıyısı olmadığı için her çocuk yüzme öğrenemeyebiliyor. Buraya gelen çocuklar hiç yüzme bilmese bile biz burada antranörler olarak yüzmeyi aşama aşama öğretiyor. Ayrıca çocukların hepsinin eşi şartlar altında ücretsiz olarak bundan faydalanıyor olması çok güzel” diye konuştu.

 

Yüzme Dersine katılan Mehmet Ali Çavdarlı, “Yüzmeyi bilmiyorum, hocalarım sayesinde hem eğleniyorum, hemde öğreniyorum. Suyun derinliği güzel, arkadaşlarım iyi ve hocalarımız çok iyi yüzmeyi anlatıyor” dedi.

 

Arkadaşlarıyla olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Arda Mert Kayabaşı, “Yüzmeyi bilmiyordum, buraya gelerek yüzmeyi az çok öğrendim. Boğulmamayı biliyordum ama şimdi burada yüzmeyi de iyi öğreniyorum” şeklinde konuştu.

 

Aquaparklara giren çocuklar suyun tadını doyasıya yaşadı.

 

Sultangazi Belediyesinin hazırladığı portatif havuzlarda eğitimler alan çocuklar, daha sonra ise etkinlik alanına kurulan Aquaparklarda doyasıya eğleniyor. Arkadaşlarıyla oyunlar oynayan çocuklar, kaydıraklarda kayarak suyun tadını çıkartıyor. Havuzda arkadaşlarıyla eğlendiğini söyleyen Mert nur Savaş, “Sultangazi Belediye Başkanımız Cahit Altunay’a bu alanı bizim için kurduğundan dolayı teşekkür ederim. Havuzlarda arkadaşlarımızla oyunlar oynuyoruz, kaydıraklardan kayıyoruz. Tanışmadığımız arkadaşlarımızla tanışıyoruz. Yüzmeyi bilmeyen arkadaşlarımıza hocalarımız yüzme öğretiyor. Yani çok teşekkür ederim, ben çok mutluyum” dedi. Havuzda olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Can Nur Savaş, “Biz burada arkadaşlarımızla çok eğleniyoruz. Burada yüzüyoruz, bilmeyen arkadaşlarımıza da yüzme öğretiyorlar” ifadelerini kullandı.


Yorumlar

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle